Moleskine

1. Moleskine (zast. znak tow.)

Definicja

Moleskine to nazwa włoskiej firmy i jej marka, która słynie z produkcji wysokiej jakości papieru i notesów biurowych w charakterystycznej oprawie z zamknięciem z gumką

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Notesy i notatniki Moleskine to obecnie produkt kultowy. Zamykane na gumkę, z doskonałym papierem, minimalistyczne w formie, z wytłoczonym logo marki są marzeniem wielu. Owiane są zresztą legendą - podobno to, co w nich zapiszesz ma moc spełnienia... Sprawdzisz?

twojepioro.pl, 22.05.2018

Korzystam z leuchtturmów już jakiś czas i za każdym razem, jak zabieram się później za notatnik Castelli czy Moleskine’a, to brakuje mi numeracji stron. Niby pierdoła, ale człowiek się przyzwyczaja. Strony w pamiętniku ponumerowałam sobie sama, ale to przecież rozwiązanie dalekie od idealnego i na następny pamiętnik z pewnością wybiorę już coś, co zrobi to za mnie.

yzoja.pl, 23.05.2017

 1.1. moleskine (produkt)

Definicja

moleskine to produkt firmy Moleskine

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Zdjęcia Pałkiewicza targają zasobnikiem z naszymi emocjami raz po raz wyrzucając z niego zachwyt, zdziwienie, niedowierzanie, radość, strach, podziw czy rozczulenie. Świat prezentowany na zdjęciach mieni się wszystkimi odcieniami uczuć. Z kart tej pięknie wydanej książki wysypuje się wielość wrażeń, jakby autor oprócz obrazów naszej planety pokazywał w nim zakamarki własnej duszy. Ta dusza ukazuje się czytelnikowi również we wspomnieniach pierwotnie powierzonych moleskine’owi, najwierniejszemu towarzyszowi podróży.

kafeteria.pl, 20.08.2008

Myślicie, że jak kupiłam sobie moleskine'a, to będę w nim takie rzeczy tworzyć?

wykop.pl, 21.05.2018

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • zostać — Jaka jest różnica między stać się kimś a zostać kimś?
  • ulica — Łączliwość: na ulicy czy przy ulicy?
  • zlęknąć się — Warianty: zlęknąć się czy zląc się

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book