LinkedIn

LinkedIn

Definicja

LinkedIn to założony w 2002 roku serwis społecznościowy skupiający się na kontaktach zawodowo-biznesowych

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
— Wspominałaś, że jednym z wymogów pracodawców jest podanie linku do profilu na LinkedIn. Rozumiem, że mówisz tak nie tylko ze względu na to, że właśnie w tej firmie pracujesz.
— Oczywiście, że nie. Jeśli przejrzysz oferty pracy w IT czy startupach zobaczysz, że link do LinkedIn jest często wymagany, bez wypełnienia tego pola nie przejdziesz do kolejnego etapu formularza. Dla pracodawców to ważne o tyle, że dobry profil na LinkedIn mówi dużo o kandydacie do pracy, można tam umieścić o wiele więcej informacji niż w CV czy resume.

bankier.pl, 17.01.15

Zanim wylogujesz się z Linkedin, żeby wrócić za kilka miesięcy i uaktualnić profil, sprawdź chociaż kilka z tych 13 funkcji. Kiedy zapytasz, co to jest Linkedin, odpowiem — to serwis społecznościowy i taka jest jego funkcja. Serwis społecznościowy nie musi kojarzyć się tylko z Facebookiem. Treści biznesowe i merytoryczne to w dzisiejszych czasach towar mocno poszukiwany. Spróbuj poszukać ich na Linkedin.

Katarzyna Młynarczyk, sprawnymarketing.pl, 11.03.15

Dobrym zwyczajem jest także zintegrowanie profilu na LinkedInie ze swoją stroną internetową lub kontami na innych portalach społecznościowych: Twitterze, Facebooku. Ważne również, aby aktualizować zawarte na LinkedInie informacje co pewien czas.

inboundlab.pl, 22.01.15

Gramatyka

rzeczownik rodzaj męskorzeczowy; nieodmienny
rzadziej odmienny

formy w tabelce: 

formy: LinkedIn; LinkedIna; LinkedInem; LinkedInie; LinkedInowi

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • żleb — O formie źleb
  • Gody — A na blogu
  • czasownik — Rodzaj nijaki czasownika w czasie przeszłym

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book