inkluzywny

1. inkluzywny

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Podczas zebrania 3 maja br. na Jasnej Górze Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski podjęła temat języka używanego w debacie publicznej i życiu społecznym. Biskupi zwrócili uwagę, że papież Franciszek w swoim nauczaniu wielokrotnie wskazuje na wagę tzw. języka inkluzywnego, czyli łączącego, promującego równość oraz szacunek dla różnorodności, szczególnie w obliczu narastających podziałów, agresji werbalnej, języka nienawiści i działań wykluczających.

ekai.pl, 7.05.2021

Gramatyka

formy alfabetycznie: inkluzywna; inkluzywną; inkluzywne; inkluzywnego; inkluzywnej; inkluzywnemu; inkluzywni; inkluzywny; inkluzywnych; inkluzywnym; inkluzywnymi; nieinkluzywna | pokaż wszystkie formy

 1.1. inkluzywność

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Te działania NATO w Iraku będą kontynuowane w taki sposób, aby zapewnić komplementarność oraz wartość dodaną, inkluzywność, współudział podmiotów lokalnych, priorytetyzację działań, trwałe i spójne podejście oraz dostosowaną do potrzeb partnera współpracę. Kluczowe znaczenie będzie miała inkluzywność rządu irackiego oraz sił obronnych i bezpieczeństwa. Wstępne planowanie realizacji tych działań w kraju powinno być zakończone terminowo w celu dokonania przeglądu przez ministrów obrony w październiku, co pozwoli rozpocząć szkolenia i budowę zdolności w Iraku do stycznia 2017 r.

Deklaracja końcowa szczytu NATO w Warszawie. Wydana przez Szefów Państw i Rządów uczestniczących w posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej w Warszawie w dniach 8 i 9 lipca 2016 r.

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • cellulitCellulitis a cellulit
  • Afrykanin — Mieszkaniec Afryki to...
  • jo-jo — Warianty pisowni: yo-yo, jo-jo czy jojo?

Ciekawostki

  • koło — Kredowe koło czy zaklęty krąg?
  • kredyt — Czym różni się kredyt od pożyczki
  • zachodzić — Słońce się rusza?

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book