inkluzywność

inkluzywność

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Te działania NATO w Iraku będą kontynuowane w taki sposób, aby zapewnić komplementarność oraz wartość dodaną, inkluzywność, współudział podmiotów lokalnych, priorytetyzację działań, trwałe i spójne podejście oraz dostosowaną do potrzeb partnera współpracę. Kluczowe znaczenie będzie miała inkluzywność rządu irackiego oraz sił obronnych i bezpieczeństwa. Wstępne planowanie realizacji tych działań w kraju powinno być zakończone terminowo w celu dokonania przeglądu przez ministrów obrony w październiku, co pozwoli rozpocząć szkolenia i budowę zdolności w Iraku do stycznia 2017 r.

Deklaracja końcowa szczytu NATO w Warszawie. Wydana przez Szefów Państw i Rządów uczestniczących w posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej w Warszawie w dniach 8 i 9 lipca 2016 r.

Często mamy do czynienia z obłudną monokulturą. Deklaruje się inkluzywność i afirmację, a praktykuje cenzurę i wykluczanie.
Zaroiło się od poszukiwaczy myślozbrodni przeczesujących internet w poszukiwaniu łupu.
Nie mam ochoty funkcjonować w ramach określonego sztywno zestawu poglądów na świat, który z jednej strony zapewnia mi głębokie przekonanie o mojej wyższości w stosunku do wszystkich spoza mego stada, a z drugiej zapobiegliwie chroni mnie przed herezją, która — jak wiadomo — jest najgorsza.

J. Klata, wyborcza.pl, 14.04.2023

Gramatyka

rzeczownik rodzaj żeński odmienny

formy w tabelce: 

formy alfabetycznie: inkluzywność; inkluzywności; inkluzywnością; inkluzywnościach; inkluzywnościami; inkluzywnościom

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book