k-popowy

k-popowy (muzyka)

Definicja

k-popowy to taki, który związany jest z k-popem

Słownik synonimów tożsame znaczeniowo (zastępcze słowa)
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Co z zachodnimi wykonawcami pragnącymi tworzyć k-pop? Na ich przeszkodzie na pewno stoi monopol magnatów muzycznych oraz podświadoma niechęć koreańskich fanów. Jednak warto zauważyć, że coraz więcej k-popowych utworów jest tworzonych i produkowanych w Stanach Zjednoczonych, gdzie bardzo szybko rośnie grono fanów gatunku. Możliwy jest nawet scenariusz w którym zaistnieją dwa odmienne odłamy k-popu: koreański i, bardziej otwarty, amerykański. Taki bieg wydarzeń z pewnością przedefiniowałby cały gatunek, otwierając drzwi nie tylko zachodnim artystom do tworzenia k-popu, ale również koreańskim piosenkarzom chcącym podbić Amerykę.

polska-azja.pl, 22.08.2017

W ubiegłym tygodniu setki internautów w polskich mediach społecznościowych broniło lidera k-popowego boysbandu. Pewnie większość z nich potrafi zaśpiewać piosenki tej grupy, mimo że nie mówi biegle po koreańsku. Na prowadzących „Dzień dobry TVN”, którzy nie tylko pomylili dwóch członków zespołu BTS, ale także wypowiadali się w negatywny sposób o urodzie muzyka uznanego za najpiękniejszego mężczyznę świata, wylała się fala krytyki. Internauci wymusili na dziennikarzach przeprosiny.

kultura.onet.pl, 02.02.2020

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy alfabetycznie: k-popowa; k-popową; k-popowe; k-popowego; k-popowej; k-popowemu; k-popowi; k-popowy; k-popowych; k-popowym; k-popowymi

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • Asam — Poprawna pisownia: Asam czy Assam?
  • Turczyn — O współczesnym użyciu słowa Turczyn
  • wolt — Częsty błąd

Ciekawostki

  • ufny — Pokrewieństwo ufny i pewny
  • w oddali — O dawnym oddal
  • antipasto — Posłuchajcie o antypaście

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book