tabloidowy

tabloidowy

Definicja

tabloidowy to taki, który związany jest z tabloidami lub jest charakterystyczny dla tabloidów; słowo czasem używane z nacechowaniem negatywnym

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
I delikatna prośba, skoro jesteśmy przy tabloidach. Szanuj zdrowie swoich czytelników i nie dawaj tabloidowych tytułów, kończących się trzema kropkami, np. „Babcia Marysia umarła w...”, „Dramat! Samolot rozbił się na...”, „Boże! Brakuje szczepionek dla...”. W przyszłości pewnie i blogerzy będą tak „zachęcali” do czytania, ale z łaski swojej nie przyspieszaj tej przyszłości.

Tomek Tomczyk, Bloger, 2012, s. 130

Kultura masowa, która na naszych oczach przepoczwarza się w kulturę tabloidową, żywi się w olbrzymim stopniu już nie tylko kryminalną czy polityczną sensacją, ale głównie werystycznie prezentowaną drastycznością, co dotyczy nawet takich tematów jak chirurgia plastyczna.

NKJP: Polityka, 2007

Składając ofertę zakupu Time Warner, 83-letni Rupert Murdoch chciał stworzyć największą na świecie firmę dostarczającą treści telewizyjne i filmowe. Propozycja króla tabloidowych mediów została odrzucona, ale on nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Tomasz Jóźwik, Forbes 09/2014, s. 40

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy: nietabloidowa; nietabloidową; nietabloidowe; nietabloidowego; nietabloidowej; nietabloidowemu; nietabloidowi; nietabloidowy; nietabloidowych; nietabloidowym; nietabloidowymi; tabloidowa | pokaż wszystkie formy

Pozostały pytania, wątpliwości językowe? A może brakuje Ci czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują użytkownicy pełnej wersji Dobrego słownika.
sprawdź pełną ofertę

Często sprawdzane

  • post- — Cała prawda o pisowni przedrostka post-
  • hapaks legomenon — Jeszcze o użyciu
  • z tym że — Interpuncja: czy stawiać przecinek w z tym że

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła