samouczenie

samouczenie

Definicja

samouczenie to zdobywanie wiedzy i uczenie się nowych umiejętności bez udziału nauczyciela z wykorzystaniem podręczników czy materiałów znajdujących się w Internecie (np. tutoriali)

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Zajęcia prowadzone z bezpośrednim udziałem nauczycieli akademickich lub innych osób prowadzących zajęcia i studentów umożliwiają osiągnięcie wszystkich efektów uczenia się. Przypisano im na studiach:
– pierwszego stopnia, zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, 176 punktów ECTS (w tym punkty ECTS za czas pracy własnej studentów w związku z zajęciami); pozostałe 4 punkty ECTS stanowi jedynie praca własna studentów w związku z samouczeniem i przygotowaniem się do egzaminu dyplomowego;
– drugiego stopnia, zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, 115 punktów ECTS (w tym punkty ECTS za pracę własną studentów w związku z zajęciami), a pozostałe 5 punktów ECTS stanowi jedynie praca własna studentów w związku z czasem niezbędnym do napisania pracy dyplomowej, samouczeniem i przygotowywaniem się do egzaminu dyplomowego.

Raport samooceny, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie, kierunek: zarządzanie, Warszawa 2018, s. 32

Gramatyka

rzeczownik rodzaj nijaki odmienny

formy w tabelce: 

formy alfabetycznie: samouczeń; samouczenia; samouczeniach; samouczeniami; samouczenie; samouczeniem; samouczeniom; samouczeniu

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • młodogramatyk — Historia i pochodzenie nazwy młodogramatycy
  • mandragora — Magiczna mandragora
  • KMB — KMB niepoważnie, choć z wyczuciem...

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book