prank

prank

Definicja

prank to inscenizowane zdarzenie, nagrywane ukrytą kamerą i udostępnione potem w Internecie, najczęściej dziwne lub zaskakujące, będące formą żartu ze zwykle przypadkowych osób w nim uczestniczących lub je oglądających (ich reakcje są istotną częścią nagrania)

Słownik wyrazów bliskoznacznych podobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • figiel; nabranie; psikus; psota; wybryk; wygłup; żart
  • potocznie:wkręt
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
To nie jest tak, że nie lubię oglądać pranków. Zwłaszcza jeżeli są pomysłowe, ogląda się je naprawdę fajnie. Sam pomysł bywa nieraz zabawny i dodatkowo potęgowany jest przez zabawne reakcje przechodniów. To taka nowa, współczesna wersja ukrytej kamery. Może nie jest to rozrywka najwyższych lotów, jednak umiem ją docenić i sam subskrybuje kilka kanałów, które zajmują się nagrywaniem takich filmów.

rybczynski24.pl, 05.02.2014

Promocja filmu „Klątwa Laleczki Chucky” zamieniła miejski przystanek autobusowy w plan akcji z horroru. Wieczorem nad czekającymi na autobus zaczęły migać światła, a ze ścianki prezentującej plakat filmowy spektakularnie wyskoczyła... laleczka Chucky! Co więcej, zaczęła gonić osoby przebywające na przystanku. Ludzie byli przerażeni i uciekali jak najdalej. W prank zaangażowano karła, który został zamknięty w ścianie przystanku, makijażystów, krawców oraz obsługę przystanku do specjalnego montażu reklamy. To ryzykowny krok ze strony promujących film. Nie ma wątpliwości, że prank wpisał się w ideę i charakter filmu, jednak biegająca za pasażerami Chucky była ogromnym zaskoczeniem i wyglądała dość groźnie. Nie każdy mógł potraktować ten nocny żart z lekkością. Film zobaczyło przeszło 21 milionów osób.

Monika Kuchta, contentstandard.pl, 21.07.2016

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • dysortograf — Warianty: dysortografik czy dysortograf?
  • Robin Hood — Dlaczego nie odmieniamy imienia?
  • latte — Jeszcze o wymowie słowa latte

Ciekawostki

  • polski — Czy trudno nauczyć się polskiego?
  • dup — Czego nie wiecie o dupiu
  • szlag trafił — Pochodzenie

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book