boysband

boysband

Definicja

boysband to wokalny zespół muzyczny złożony z kilku przystojnych nastolatków (lub młodych mężczyzn), śpiewających zwykle muzykę pop w synchronicznych układach; członkowie boysbandów wybierani są często w castingach, ich wizerunek tworzony jest przez cały sztab profesjonalistów (kompozytorzy, autorzy tekstów, projektanci mody, styliści, choreografowie, specjaliści od public relations)

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Wydawało się, że popyt na boysbandy minął już dawno. Okazuje się, że nie. W końcu miłośnicy lat 90. wciąż są w stanie z rozmarzonym wzrokiem, jednym tchem wymienić nazwy słynnych zespołów tamtych czasów, jak Backstreet Boys, ’N Sync, Take That. (...) Przepis na boysband idealny? Kilku chłopaków z dobrym poczuciem rytmu i smykałką do wykonywania synchronicznych układów. Ponadprzeciętne umiejętności wokalne nieobowiązkowe. Ważne, żeby uśmiechając się z ekranów, poruszali dziewczęce serca na wszystkich kontynentach.

Katarzyna Kamińska, natemat.pl, 13.02.12

Dziś, na przykład, mam na sobie dżinsy z dziurą na kolanie. Niektórzy mogliby powiedzieć, że próbuję naśladować styl boysbandu Bros z lat osiemdziesiątych i że to niesmaczne w przypadku osoby w moim wieku. Ale ja nikogo nie naśladuję. Dziura na moim kolanie powstała dlatego, że dżins się przetarł, a zakup nowej pary spodni mam zaplanowany dopiero na maj.

Jeremy Clarkson, Moje lata w Top Gear, przekład Michał Strąkow, 2012

Gramatyka

rzeczownik rodzaj męskorzeczowy odmienny

formy w tabelce: 

formy alfabetycznie: boysband; boysbandach; boysbandami; boysbandem; boysbandom; boysbandów; boysbandowi; boysbandu; boysbandy; boysbandzie

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book