Macha

Macha (nazwisko)

Poprawna polszczyzna cenne informacje, niespodzianki, haczyki
Gramatyczne kłopoty Konferencja Episkopatu Polski na swoim profilu facebookowym opublikowała 20 listopada 2021 roku następujący tekst:

Kard. Semeraro o ks. Janie Macha: Określa dobro jako coś większego niż interes jednostki: dążenie do szczęścia jest o tyle autentyczne, o ile przyczynia się do obrony sprawiedliwości, w służbie dobru wspólnemu, dzieleniu się, przyjmowaniu, szacunku, trosce o potrzeby innych.

Z pewnością

Pełną treść widzą tylko abonenci Dobrego słownika.

Zyskaj dostęp do tej i 4623 pozostałych informacji poprawnościowych.
zamów
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Profesor Szala powoływany był wielokrotnie na recenzenta w przewodach o nadanie stopnia naukowego doktora, doktora habilitowanego oraz w przewodach o nadanie tytułu naukowego profesora. Opracowania recenzji dokonywał na zlecenie wielu rad wydziałów z całej Polski, jak i na zlecenie Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułu Naukowego. Wielokrotnie opiniował prace i wnioski pracowników Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej: recenzował pracę doktorską Włodzimierza Będkowskiego, moją pracę doktorską oraz rozprawę habilitacyjną, opiniował dorobek w przewodach habilitacyjnych (...) oraz dorobek o awansach na stanowisko profesora zwyczajnego Ewalda Machy. Część z wymienionych osób wypromowało już własnych doktorów oraz brało udział w przewodach habilitacyjnych i postępowaniach profesorskich jako recenzenci.

po.opole.pl, 22.10.2014

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • tanicznyTaniczny, czy to poprawne słowo?
  • Łotwa — Czy istnieje przymiotnik łotyski?
  • niżeli — Interpunkcja: kiedy postawić przecinek przed niżeli

Ciekawostki

  • a że — Co pisał Jason Hunt
  • Kraków — O pochodzeniu nazwy wąwozu
  • schody — Jeden schód?

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book