wideomapping

wideomapping (technika)

Definicja

wideomapping to rozświetlanie trójwymiarowych obiektów (np. budynków) i ich elementów za pomocą światła projektorów, tworzącego animowany obraz, co w połączeniu z odpowiednimi dźwiękami lub muzyką daje multimedialne widowisko

Wariant
  • videomapping
Słownik wyrazów bliskoznacznych podobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • audiowizualny pokaz; iluminacja; luminescencja; oświetlenie; pokaz; projekcja multimedialna
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
W tym roku organy zaprezentowane zostały wspólnie z warstwą dźwięku wykreowanego elektronicznie. Poniedziałkowy koncert wzbogacony został również o wideomapping. Po raz pierwszy na festiwalu usłyszeliśmy utwory skomponowane na organy oraz dźwięk elektroniczny.

krakow.wyborcza.pl, 29.05.2014

Trzy miesiące przygotowań i pięć wizyt w Chinach. Pochodzący z Kielc artysta, Dariusz Makaruk, stworzył ogromną, audiowizualną projekcję w chińskim mieście Shenzhen. Dokładnie 21 grudnia rozświetlił 40 drapaczy chmur. Teraz pracuje nad kolejnym projektem. Tym razem muzycznym.
Dariusz Makaruk zdobył pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie na największy pokaz videomappingu na świecie. Nagrodą była możliwość zrealizowania pierwszej projekcji, o tak imponujących rozmiarach.

radio.kielce.pl, 12.01.2020

Gramatyka

rzeczownik rodzaj męskorzeczowy odmienny

formy alfabetycznie: videomapping; videomappingach; videomappingami; videomappingi; videomappingiem; videomappingom; videomappingów; videomappingowi; videomappingu; wideomapping; wideomappingach; wideomappingami | pokaż wszystkie formy

 Odmiana w przyjaznej postaci — zyskaj pełny dostęp

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book