smartwatch

smartwatch (zegarek)

Definicja

smartwatch to zegarek na rękę z niewielkim ekranem mający różne dodatkowe funkcje typowe dla smartfona, np. możliwość czytania SMS-ów, monitorowania przemierzanej trasy, aparat fotograficzny, powiadomienie wibracjami o SMS-ie lub telefonie, możliwość komunikacji bezprzewodowej itp.

Słownik wyrazów bliskoznacznych podobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • inteligentny zegarek
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Każdy producent chce teraz mieć swojego smartwatcha. Począwszy od gigantów technologii jak Samsung czy Apple, poprzez marki typowo fitnessowe jak Garmin, aż po taniutkie, chińskie b-brandy — wszyscy chcą uszczknąć kawałek tortu nowej kategorii urządzeń. Boomu nie chcą przespać również producenci tradycyjnych zegarków, w tym Casio, które właśnie zapowiedziało, iż pracuje nad własnym smartwatchem.

Łukasz Kotkowski, spidersweb.pl, 03.07.2015

Najnowszym produktem na rynku smartwatchy możemy sterować dwojako: w klasyczny sposób — poprzez ekran dotykowy, ale także w zupełnie nowy i wyjątkowo praktyczny sposób — poprzez obracanie pierścienia zamontowanego wokół ekranu. Dzięki temu obsługa staje się znacznie szybsza, a my nie zasłaniamy palcami ekranu. Przy tak niewielkich wyświetlaczach, jakie montuje się w smartwatchach, zmiana na plus jest kolosalna.

tech.wp.pl, 10.09.2015

Gramatyka

rzeczownik; rodzaj męskorzeczowy odmienny
lub rodzaj męskozwierzęcy odmienny

formy w tabelce: 

formy alfabetycznie: smartwatch; smartwatcha; smartwatchach; smartwatchami; smartwatche; smartwatchem; smartwatchom; smartwatchów; smartwatchowi; smartwatchu; smartwatchy

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

  • ekskrement — Ekstremalne skojarzenie
  • trampek — Kłopoty z obuwiem
  • SOR — Składnia: pacjent zgłasza się do SOR czy na SOR?

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book