nowe media

nowe media

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Samo publikowanie treści z wydania drukowanego lub serwisu online za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na tablecie można zakwalifikować jako rodzaj konwergencji technologicznej. Konwergencja jest jedną z cech wspólnych kategorii nazwanej przez Paula Levinsona „nowymi nowymi mediami”. Proces ten jest realizowany w różnym stopniu w programach przygotowywanych przez wydawców prasowych.

depot.ceon.pl, 15.02.2023

Nowe media to w głównej mierze media mobilne, które zaczynają towarzyszyć najmłodszym już od kołyski — niemowlaki bawią się tabletami, a nieco większe maluchy mają do dyspozycji specjalny nocnik, do którego można przymocować iPoda (iPotty firmy Apple), przedszkolakom zaś rodzice dają iPhony w celu zajęcia dzieci na dłużej. Te tak zwane dzieci płaskiego świata bardzo łatwo uzależniają się od tabletów, bo kompensują im one brak kontaktu z rodzicami. Dlatego też urządzenia dotykowe stały się atrakcyjne dla dzieci z dwóch powodów. Po pierwsze, przyciąga ich migotanie ekranu, mnogość kolorów, atrakcyjny obraz (uzależnienie na poziomie neurologicznym, czyli reagowania na bodźce). Po drugie, urządzenia te stają się najlepszą zabawką (uzależnienie na poziomie psychologicznym, czyli uzależnienie od ekranu).

Emilia Musiał, Dziecko w świecie nowych mediów, (w:) Kultura — sztuka — edukacja, tom 1, red. Barbara Kurowska, Kinga Łapot-Dzierwa, 2015, s. 196

Gramatyka

frazem rzeczownikowy plurale tantum rodzaj niemęskoosobowy odmienny

formy w tabelce: 

formy: nowe media; nowych mediach; nowych mediów; nowymi mediami; nowym mediom

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • Zakopane — Pochodzenie nazwy Zakopane
  • rączętaRączęta i jedno rączę
  • goryl — Pochodzenie słowa goryl

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book