globalistyczny

globalistyczny

Definicja

globalistyczny to taki, który związany jest z globalistami

Słownik synonimów tożsame znaczeniowo (zastępcze słowa)
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Masłowska oprócz jazgotliwej sfory wrogów dorobiła się też apologetów, którzy widzą w niej proroka i sprawiedliwego w Sodomie. Wszak reszta nowej, konsumpcyjnej i niepamiętającej żadnych kartek i stanów wojennych generacji płynie ślepo z prądem i tylko jedna Masłowska widzi, w jakim to globalistycznym szlamie taplają się jej rówieśnicy. Jedni i drudzy się mylą.

NKJP: Ozon, nr 4, 2005

Gdy do dyskryminacji ekonomicznej dołączają się działania, wynikające z ideologii globalistycznej, a skierowane przeciw tradycjom narodowym, religijnym i kulturowym, sytuacja zaczyna nabierać znamion kryzysu.

NKJP: Wychowawca, nr 145, 2005

Teorie globalistyczne umiejscawiają ostateczną władzą poza państwem, zwykle w klasach społecznych, lub przyznają jednemu państwu rolę hegemona, który podporządkowuje sobie inne państwa.

NKJP: Jacek Czaputowicz, Teorie stosunków międzynarodowych, 2007

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy alfabetycznie: globalistyczna; globalistyczną; globalistyczne; globalistycznego; globalistycznej; globalistycznemu; globalistyczni; globalistyczny; globalistycznych; globalistycznym; globalistycznymi formy zaprzeczone: nieglobalistyczna; nieglobalistyczną; nieglobalistyczne; nieglobalistycznego; nieglobalistycznej; nieglobalistycznemu; nieglobalistyczni; nieglobalistyczny; nieglobalistycznych; nieglobalistycznym; nieglobalistycznymi

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book