chilloutowy

chilloutowy

Definicja

chilloutowy to taki, który związany jest z chilloutem

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
W sklepach można kupić kolejne chilloutowe składanki, a w radiowej Trójce posłuchać audycji „Chillout Café”. Wstyd dziś nie wiedzieć, co to jest ten chillout.
Muzyką chilloutową nazywa się dziś bardzo różne rzeczy — remiksy Niny Simone, latynoską Ive Mendes, popową Morcheebę, jazzową Dianę Krall i funkujące Brand New Heavies. (...)
Jak mało który młodzieżowy wynalazek, chillout (określany także terminem lounge) podoba się też słuchaczom starszym i to nawet tym, którzy nie są na co dzień melomanami. Claude Challe, francuska ikona bitników z lat 60. i 70., skandalista i prowokator, dziś jest autorem jednej z najważniejszych serii chilloutowych na świecie, „Buddha Bar”. Na chilloutowych albumach pojawiają się jazzmani — Charlie Haden, Pat Metheny, Paco de Lucía.

NKJP: Polityka, nr 2492, 2005

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy alfabetycznie: chilloutowa; chilloutową; chilloutowe; chilloutowego; chilloutowej; chilloutowemu; chilloutowi; chilloutowy; chilloutowych; chilloutowym; chilloutowymi formy zaprzeczone: niechilloutowa; niechilloutową; niechilloutowe; niechilloutowego; niechilloutowej; niechilloutowemu; niechilloutowi; niechilloutowy; niechilloutowych; niechilloutowym; niechilloutowymi

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • Lwów — Pochodzenie nazwy Lwów
  • pisać — Nie pisze, lecz jest napisane — pomocna analogia
  • synonim — A na blogu

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book