Pampers

1. Pampers (zast. znak tow.)

Definicja

Pampers to marka pieluch, pieluchomajtek i chusteczek nawilżających dla małych dzieci; Pampers jest znakiem towarowym zarejestrowanym na rzecz Procter & Gamble

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Dziś P&G to jedna z największych korporacji świata, sprzedająca produkty codziennego użytku. Pieluchy Pampers, podpaski Always, proszek do prania Vizir to właśnie P&G.

NKJP: Piotr Stasiak w Polityce, 2005

Gramatyka

formy: Pampers

 1.1. pampers (produkt)

Definicja

pampersy to pieluchy marki Pampers

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Pampersy to produkt, którego sprzedajemy najwięcej — wyjaśniają szefowie P&G — i dlatego stawiamy na ich produkcję. Przedstawiciele firmy nie chcieli ujawnić wielkości planowanej produkcji. Zapowiadają jednak, że połowa warszawskich pampersów będzie eksportowana do odbiorców w promieniu 500 km. — Wierzymy w strategię dostaw regionalnych: czeska fabryka produkuje [proszki do prania], polska — będzie produkować pieluszki. W ten sposób obniżamy koszty produkcji i transportu zachowując tę samą, wysoką jakość produktu.

NKJP: Gazeta Wyborcza, 1993

Kacperek się sączy z asymetrycznych ust kobiety w ogrodniczkach, jemu do ucha, a drugim wycieka jak dren, do którego przedszkola posłać, bo tamto to, a z kolei, następuje szybki transfer wiedzy, wymiana cennych doświadczeń, czy w ogóle lepsze pampersy od hjudżisów, czy odwrotnie, jak się dziecko przyzwyczai, to od innych ma odparzenia, jedna moja koleżanka, na przykład, coś tam, coś tam, ble, ble, ble, myślała, że jest bezglutenowy, ble, ble, ble, kolorowe zabawki stymulują rozwój, ble, ble, z dodatkiem wołowiny, ale bez groszku, tylko te, wie pan, ble, ble, w małym słoiku.

NKJP: Marek Kochan, Plac zabaw, 2007

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • dopatrzyć sięDopatrzyć się czy dopatrzeć się, dopatrzył się czy dopatrzał się
  • etc. — Przecinek przed etc.?
  • camembert — Wymowa w odmianie

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book