Behemoth

Behemoth (zespół)

Definicja

Behemoth to polski zespół black- i deathmetalowy powstały w 1991 roku; liderem zespołu, głównym kompozytorem i autorem tekstów jest Adam „Nergal” Darski

Poprawna polszczyzna cenne informacje, niespodzianki, haczyki
Nieśmiertelny problem wymowy Nie do dziś wiadomo, że słowa zapożyczone (w tym nazwy własne) w żadnym języku nie są wypowiadane dokładnie tak, jak czyni się to w oryginale, tylko zawsze są mniej lub bardziej dostosowane do fonetyki języka zapożyczającego. Nie jest błędem mówiącego po polsku, że nazwy angielskiej nie wymawia tak, jak robią to Anglicy i inni użytkownicy języka angielskiego. Tym bardziej że wymowy angielskie także są przeróżne i niekoniecznie takie, jak nam by się wydawało (dobrym przykładem jest nazwisko Suchet).

Pełną treść widzą tylko abonenci Dobrego słownika.

Zyskaj dostęp do tej i 4737 pozostałych informacji poprawnościowych.
zamów
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Ale to kolejny album „Stanica” (nagrany na powrót z Lesem, który zmienił Mefisto) otworzył szeroko Behemothowi drzwi do międzynarodowej kariery. Wydany przez firmę Avantgarde Music, okazał się świetnym połączeniem surowości black metalu z agresywnością death metalu. To na tym albumie jako autor tekstów zadebiutował Krzysztof Azarewicz, poeta, tłumacz (m.in. Alastera Crowleya), okultysta i filozof, a przekaz zespołu stał się niemal całkowicie podporządkowany okultyzmowi i mitologii. Na kolejnych płytach Behemotha też znajdą się teksty Azarewicza.

Leszek Gnoiński, sierpień 2011, culture.pl

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • Antigua — Jak wymawiać i odmieniać nazwę Antigua?
  • dopełnić — Odmiana: dopełń czy dopełnij?
  • zombie — Jeszcze o odmianie rzeczownika zombie

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book