escape room

escape room (gra)

Definicja

escape room to rodzaj gry polegającej na tym, że gracze zamykani są w pomieszczeniu, z którego muszą się wydostać w określonym z góry czasie po rozwiązaniu powiązanych ze sobą zagadek lub zadań manualnych; grę tę obserwuje mistrz gry, z którym można się kontaktować w celu uzyskania podpowiedzi, czasem wewnątrz oprócz graczy znajdują się aktorzy, którzy wchodzą w interakcję z graczami; każdy escape room ma swoją tematykę (np. kryminalną, przygodową, podróżniczą itp.)

Wariant
  • Escape Room
Słownik synonimów tożsame znaczeniowo (zastępcze słowa)
  • pokój zagadek
  • potocznie:eskejp; pokój; room
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Ważna w tej zabawie jest historia, która ma wciągnąć graczy w wykreowany świat. Na rynku bydgoskim można wybierać pomiędzy escape roomami, które oferują różnorodną tematykę, od przygodowej po horror. Cena, klimat, poziom trudności – każdy może znaleźć coś dla siebie. Scenarzyści traktują temat klasycznie – oferując klientom pokoje oparte głównie na zagadkach, ale wprowadzają także element zaskoczenia i innowacyjności, poprzez wykorzystywanie np. rozwiązań elektronicznych.

bydgoszcz24.pl, 27.02.2017

Parę dni temu zakończył się pierwszy etap eliminacji do I Mistrzostw Polski w Escape Roomach. Ich popularność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wiele drużyn zmagało się z 24 zadaniami, specjalnie przygotowanymi na tę okazję.

lockme.pl, 19.06.2017

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • Julien — Wymowa w odmianie
  • bogacz — Odmiana: bogaczy czy bogaczów
  • państwo — Pozwolą państwo, że się przedstawię

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book