mandolinowy

mandolinowy

Definicja

mandolinowy to taki, który związany jest z mandoliną

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Zapraszamy dzieci od 7 lat, młodzież i dorosłych na warsztaty mandolinowe. Uczestnicy zajęć zapoznają się z instrumentem, teorią muzyki niezbędną do poprawnego odczytu i zapisu nutowego oraz podstawowymi technikami gry na mandolinie.

wok.walbrzych.pl, 30.03.2015

— Jednym z pańskich pierwszych zamówień był Koncert mandolinowy Avnera Dormana. Przyniósł on panu wielki sukces (nominację do Grammy w kategorii najlepszego solisty) i wydaje się, że jest pan z tym utworem mocno związany. Po ośmiu latach od skomponowania nadal często go pan grywa i powoli staje się on częścią repertuaru standardowego. — Tak, to wspaniały utwór. Jest to zdecydowanie jeden z moich ulubionych koncertów i po kilku latach wygląda na to, że jest to jedno z najważniejszych współczesnych dzieł mandolinowych. Jest to również utwór bardzo popularny, wciąż jestem zapraszany do jego wykonywania, nagrałem go już dwukrotnie.

wywiad z Avim Avitalem, mwm.nfm.wroclaw.pl, 2015

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy alfabetycznie: mandolinowa; mandolinową; mandolinowe; mandolinowego; mandolinowej; mandolinowemu; mandolinowi; mandolinowy; mandolinowych; mandolinowym; mandolinowymi formy zaprzeczone: niemandolinowa; niemandolinową; niemandolinowe; niemandolinowego; niemandolinowej; niemandolinowemu; niemandolinowi; niemandolinowy; niemandolinowych; niemandolinowym; niemandolinowymi

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • Baku — Jaki jest przymiotnik od Baku?
  • elf — O elfie gramatycznie: elfy czy elfowie, były czy byli?
  • tzatziki — O wielu wariantach zapisu i odmianie

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book