erasmus

erasmus (osoba)

Definicja

erasmus to osoba korzystająca z Erasmusa; słowo raczej środowiskowe

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Wachlarz przedmiotów, jakie oferuje „erasmusom” Polo di Scienze Sociale, jest naprawdę imponujący — poczynając od tak klasycznych przedmiotów, jak nauka polityczna czy historia współczesna poprzez literaturę anglo-amerykańską czy marketing interkulturowy, a na historii teatru czy fotografii profesjonalnej kończąc. I jeśli na cokolwiek florenckie „erasmusy” mogą narzekać, to na pewno nie na brak interesujących przedmiotów. Zdarza się tutaj często, że studenci chodzą na zajęcia nie po to, żeby zdawać z nich egzaminy (bo punktów mają wystarczająco), ale dlatego, że zajęcia są tak interesujące — ich klasę potwierdzają nazwiska takich profesorów jak Sartori, Tarchi czy Morlino.

Marcin Kozłowski, Studia w toskańskim słońcu, Gazeta Uniwersytecka UŚ, nr 6 (136), marzec 2006, gazeta.us.edu.pl

Na ósmej stronie „Poradnika przetrwania”, który otrzymuję na uczelni od chłopaka ze studenckiej organizacji dla erasmusów, jest lista 30 rzeczy do zrobienia w Lizbonie, w tym:
— pójść do baru Chapito,
— pojechać na weekendową wycieczkę z innymi studentami do Porto i Algarve,
— wypić piwo w Apollo Barze,
— zjeść grillowane sardynki,
(…)

Karolina Kijek, wyborcza.pl, 24.03.2017

Pracownicy Biura Wymiany Studentów i Doktorantów zorganizowali dla nich „Orientation Days”, w czasie których zapoznano studentów z uczelnią, z koordynatorami i study buddies. Erasmusi uczestniczyli także w uroczystym powitaniu studentów przez władze uczelni. Ponadto zwiedzili wybrane zabytki i obiekty w Kielcach. W ostatnią sobotę wzięli udział w wycieczce po Kielecczyźnie.

erasmus.ujk.edu.pl, 19.10.2016

Gramatyka

rzeczownik rodzaj męskoosobowy odmienny

formy w tabelce: 

formy alfabetycznie: erasmus; erasmusa; erasmusach; erasmusami; erasmusem; erasmusi; erasmusie; erasmusom; erasmusów; erasmusowi; erasmusy

zgłoś poprawkę
Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • Lwów — Pochodzenie nazwy Lwów
  • trochę — A kiedyś była trocha
  • nakłuć — O dawnej odmianie

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book