era post-PC

era post-PC

Definicja

era post-PC to popularne określenie na początkowe lata XXI wieku na rynku technologicznym, w których urządzenia mobilne (smartfony, tablety) wyparły z rynku komputery osobiste (w szczególności stały się głównym narzędziem korzystania z Internetu); dla niektórych termin opisujący rzeczywistość, dla innych zgrabne hasło wymyślone przez marketingowców

Reguły reguły językowe, zasady pisowni (nowe opracowanie z komentarzami)
Słownik wyrazów bliskoznacznych podobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • rewolucja smartfonowa
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Era post-PC nie jest już tylko mrzonką futurystów. Kolejnym dowodem jej nadejścia jest najnowszy raport UKE, w którym po raz pierwszy wykazano, że więcej Polaków wykorzystuje internet mobilny niż stacjonarny.

spidersweb.pl, 04.07.2017

Warto zwrócić uwagę, kto przepowiada nadejście ery post-PC. Zazwyczaj nie są to instytuty badawcze, które dochodzą do takich wniosków po zebraniu danych statystycznych. Nie są to również producenci aplikacji, którzy nagle zaczęli bankrutować z braku rynku zbytu.
Nadejście czasów postpecetowskich, rozumianych jako dominacja urządzeń mobilnych niewywodzących się od współczesnych komputerów osobistych, wieszczą ludzie, dla których oznaczałoby to wymierne korzyści.
Wystarczy przypomnieć, że gorącym orędownikiem tej wizji był m.in. Steve Jobs. To nic, że skala sprzedaży pecetów jest o kilka rzędów wielkości większa od sprzedaży urządzeń Apple’a. Przecież sam Steve oświadczył, że nadeszła era post-PC. Nie nadeszła? Tym gorzej dla niej.

gadzetomania.pl, 12.09.2011

Gramatyka

frazem rzeczownikowy rodzaj żeński odmienny

formy w tabelce: 

formy alfabetycznie: era post-PC; erą post-PC; erę post-PC; ero post-PC; ery post-PC; erze post-PC

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • dyktando — Co ty, gżegżółka, wiesz o dyktandach...
  • UTC — Pochodzenie słowa UTC
  • jaskier — A dawniej...

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book