electric jazz

electric jazz (muzyka)

Definicja

electric jazz to styl jazzu powstały w latach sześćdziesiątych XX wieku, gdy zaczęto stosować elektryczne i elektroniczne instrumenty muzyczne; wyrażenie rzadziej dziś używane

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Dla nowej koncepcji otoczył się nie tylko elektronicznym instrumentarium, ale dobrał także znamienitych muzyków (pianiści Herbie Hancock, Chick Corea, Keith Jarrett i Joe Zawinul, gitarzysta John McLaughlin, basista Dave Holland oraz perkusiści Airto Moreira i Billy Cobham). Album „Bitches Brew” stał się swego rodzaju manifestacją nadchodzącego electric jazzu i koncepcji „fusion”, która zawładnęła jazzem przez kolejne dekady.

magicrecords.pl, 2014

Najnowsza premiera w stołecznym Teatrze Komedia sztuki Pam Gems pt. „One” z popisowymi kreacjami Małgorzaty Kożuchowskiej, Doroty Landowskiej, Edyty Olszówki i Beaty Ścibakówny to rzecz godna najwyższej uwagi. (...) Reżyser spektaklu Krzysztof Zaleski wykorzystał do maksimum możliwości swoich bohaterek. Szybkie tempo i akcji, i muzyki — dawka fenomenalnego electric jazzu w wykonaniu Saint Germain — sprawia, że widz nie nudzi się ani przez moment.

encyklopediateatru.pl, 2016

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • rzec — O formach czasu przyszłego, rozkaźniku i nietypowym rzecze
  • albo — O przecinku przed albo (kiedy stawiamy przecinek przed albo)
  • musli — Czy musli się odmienia?

Ciekawostki

  • Rej — Polacy nie gęsi
  • obejrzeć — O dawnych obejrz, obejrzmy, obejrzcie
  • GPS — Pochodzenie nazwy GPS

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book