condo

condo

Definicja

condo to sposób inwestowania kapitału polegający na kupowaniu na własność apartamentów w obiektach atrakcyjnie położonych (np. w hotelach w kurortach czy dużych miastach) i wynajmowaniu ich; sam właściciel może korzystać z apartamentu, a przez pozostały czas zarządza nim operator hotelowy

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Rozwiązanie to jest o tyle ciekawe, że nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Inwestycja we własne condo jest możliwa już od 200 tys. złotych. Oczywiście możliwości uzyskiwania stóp zwrotu jest wiele, każda zależy od lokalizacji hotelu (co ma wpływ na jego obłożenie) oraz usług dodatkowych (...) rynek condo nie ogranicza się do miejscowości uzdrowiskowych czy wczasowych. Artur Wach z Lion’s Banku jest przekonany, że przyszłością tego rodzaju inwestycji są pokoje hotelowe wynajmowane w dużych miastach.

Paweł Zielewski, Forbes 07/2013, s. 95

Rozwój systemu condo to wynik skumulowania się kilku tendencji. Po pierwsze jest to gwałtowny wzrost cen nieruchomości, jaki odnotowano w ostatnich latach. Po drugie stopniowo rozwijająca się moda na tzw. drugi dom, czy też nieruchomość wakacyjną. Do tych dwóch czynników dochodzi znaczny niedobór miejsc hotelowych. Zjawisko to jest szczególnie zauważalne w Polsce przy rosnącym zapotrzebowaniu na usługi hotelowe generowanym nie tylko przez odwiedzających Polskę cudzoziemców, ale w coraz większym stopniu przez samych Polaków.

dwutygodnik.krn.pl, 2008

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book