bezglutenowy

bezglutenowy

Definicja

bezglutenowy to taki, który nie zawiera glutenu lub związany jest z brakiem glutenu

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Czytania książki o celiakii ciąg dalszy. I znów kolejny szok. Nie tylko trzeba córkę przestawić na dietę bezglutenową, nie tylko zwracać uwagę na brak zapisów o śladowych ilościach glutenu, nie tylko wyszukiwać rzadkich produktów ze znakiem przekreślonego kłosa. Jeszcze musi ona mieć swoje osobne szafki w kuchni, swoją deskę do krojenia, toster, sztućce, patelnie itp. O nie. Zapomnij o chlebaku w domu czy o trzymaniu zwykłej mąki.

glamgirlandmore.wordpress.com, 01.10.2015

To po co mają katować się nią ludzie zdrowi? Bo jest modna? Wszystko zaczęło się w 2011 roku, kiedy to prof. Peter Gibson, gastroenterolog z Monash University w Australii, opublikował badania, w których dowodził, że nawet co trzeci człowiek na Ziemi może mieć nietolerancję na gluten. I zaczęło się bezglutenowe szaleństwo. Dziś za oceanem sklepy napakowane są produktami bez glutenu, a w nawet najmniejszej pizzerii widnieje opcja „gluten free”.

Katarzyna Bosacka, Pani 3/2015, styl.pl

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy alfabetycznie: bezglutenowa; bezglutenową; bezglutenowe; bezglutenowego; bezglutenowej; bezglutenowemu; bezglutenowi; bezglutenowy; bezglutenowych; bezglutenowym; bezglutenowymi formy zaprzeczone: niebezglutenowa; niebezglutenową; niebezglutenowe; niebezglutenowego; niebezglutenowej; niebezglutenowemu; niebezglutenowi; niebezglutenowy; niebezglutenowych; niebezglutenowym; niebezglutenowymi

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book