batmobil

batmobil (auto)

Definicja

batmobil to charakterystyczny samochód, którym jeździ Batman, w różny sposób przedstawiany w filmach, komiksach czy serialach animowanych, generalnie jednak ma wydłużony, skrzydlaty kształt, pokryty jest czarnym lakierem, wyposażony jest w różne gadżety i systemy obronne

Poprawna polszczyzna cenne informacje, niespodzianki, haczyki
Batmobil czy batmobil? Zobacz informacje poprawnościowe w haśle Batman.
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
(...) napotkali coś, co z daleka wyglądało niczym batmobil.
(...) i miała pewność, że jakiś szaleniec umieścił prawdziwą, pełnowymiarową makietę batmobilu przy szosie, na parkingu sąsiadującym ze sklepem z fajerwerkami (...)
Zatrzymali się i Ana wyskoczyła z kampera. Podbiegła do batmobilu i zaczęła sunąć dłońmi po karoserii. Wyglądało na to, że jej szorstka powierzchnia jest pomalowana czarną farbą elewacyjną. — On nie jest prawdziwy — stwierdziła Ana, ale wydawało się, że chce, by zadano jej kłam.
— To jeden z prawdziwych — odparł Paul. — Samochód zapasowy. Ten główny nadal się znajduje w jaskini Batmana.
To wyjaśnienie nie naruszyło poczucia równowagi Any, ponieważ Batman z pewnością posiadał zapasowe samochody i było rzeczą logiczną, że przynajmniej jeden trzymał na alaskańskim parkingu.

Dave Eggers, Bohaterowie pogranicza, tłumaczenie Marek Fedyszak, 2016

Choć wszelkie misje wykonujemy z automatu, do dyspozycji otrzymujemy tutaj całe miasto Gotham, po którym możemy się swobodnie przemieszczać dzięki batmobilowi i innym pojazdom z nietoperzowej jaskini. Wprowadza to sporą dowolność i umożliwia przyjemniejszą eksplorację świata gry w poszukiwaniu milionów stanowiących swoistą walutę klocków. Fabuła opiera się na sojuszu Jokera ze znanym z filmów o Supermanie Lexem Luthorem, których próbują powstrzymać Batman wraz z kilkoma innymi bohaterami znanymi z komiksów.

mlodytechnik.pl, dostęp 22.01.2023

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • Robin Hood — Dlaczego nie odmieniamy imienia?
  • mail — Jak odmieniać słowo mail
  • posolić — Odmiana: posól czy posol?

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book