KitKat

1. KitKat (marka)

Definicja

KitKat to marka batonów firmy Nestlé, przez wiele lat reklamowych hasłem „Have a break — have a KitKat” („Czas na przerwę — czas na KitKat”)

Poprawna polszczyzna cenne informacje, niespodzianki, haczyki
Baton zjadł spację Zarówno w Wikipedii (polskiej i angielskiej), jak i w internetowym słowniku ortograficznym PWN (dostęp 29.03.2018) znajdujemy hasło „Kit Kat”, pisane z odstępem. Polska Wikipedia podaje jeszcze „lub KitKat” i

Pełną treść widzą tylko abonenci Dobrego słownika.

Zyskaj dostęp do tej i 4741 pozostałych informacji poprawnościowych.
zamów
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Typowanie osób do kolejnego kursu taksówką odbywać się będzie poprzez konkursy.
— Celem akcji jest stworzenie wizerunku batonu KitKat, jako marki rozumiejącej codzienne życie młodych ludzi, dającej im okazję do zrobienia sobie przerwy od codziennych spraw i problemów — powiedział Łukasz Sobotkowski, Product Manager Nestlé Polska S.A. Dlatego też przystanki KitKat znajdować się będą w pobliżu poznańskich wyższych uczelni, akademików, kina Wilda i Multikina oraz na Kaponierze i w wielu innych miejscach.

NKJP: Gazeta Poznańska, 2004

 1.1. kitkat (baton)

Definicja

kitkat to baton ten marki, zawierający kilka warstewek cienkiego wafla, oblany czekoladą, w różnych krajach sprzedawany w różnych smakach

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Ja go chyba nie miałam okazji spróbować. A nawet jak próbowałam, to uznałam za niewybitnego, bo zupełnie go nie zapamiętałam. Kitkaty lubię tak sobie. Klasyczny jeszcze ok, biały to natomiast mleko w proszku, a ten... trudno powiedzieć.

komentarz na blogu, livingonmyown.pl, 10.10.2016

Dietę bez wątpienia mam dziwaczną, niezwykle urozmaiconą. Dzisiaj: pół rogalika migdałowego, 2 owoce mango, 1 kanapka z serem, 1 kieliszek wina, 1 gazowany napój winogronowy, 1 baton KitKat. Thoreau dostałby mdłości. Choć sam też miewał szczególne zachcianki. „Przez ścieżkę przemknął ukradkiem świstak — pisał. — Przeszył mnie osobliwy dreszcz dzikiego zachwytu i ogarnęła przemożna pokusa, aby go złapać i pożreć na surowo; nie dlatego abym był głodny, łaknąłem jedynie owego posmaku dzikości”. Ciekawe. Miałam bardzo podobne odczucia na temat tego kitkata.

Susan Maushart, E-migranci. Pół roku bez Internetu, telefonu i telewizji, 2014

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • Capuleti — Jak się nazywa rodzina z Romea i Julii?
  • Afrykanin — Mieszkaniec Afryki to...
  • kakao — Jeszcze o wymowie słowa kakao

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book