upublicznić

upublicznić

Słownik wyrazów bliskoznacznych podobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • otworzyć; podać do wiadomości; udostępnić; ujawnić; ułatwić; umożliwić odbiór; umożliwić poznanie; upowszechnić; uprzystępnić
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Ukrycie informacji o algorytmie szyfrującym w urządzeniu HASP może w przyszłości mieć bardzo poważne konsekwencje: gdy ktoś odkryje i upubliczni luki w tym algorytmie (lub nawet sam algorytm), to w najgorszym wypadku wszystkie używane na świecie klucze HASP mogą stać się bezużyteczne.

NKJP: Enter, 2001

W ten sposób tworzy się kolekcja — mówi Wojciech Bazarnik, którego zbiór liczy ponad 500 piór. Kolekcjonerzy niechętnie pokazują jednak swe zbiory. Twierdzą, że upublicznienie ich wiązałoby się z koniecznością wstawienia krat w oknach i wynajęcia ochrony.

NKJP: Wprost, 1999

Trzeba pokazać, że jest się człowiekiem godnym zaufania, że to, co robimy, jest w pełni profesjonalne i nie mamy nic do ukrycia. Tak więc warto upublicznić profil na Linkedinie, tak by ułatwić potencjalnym pracodawcom wyszukanie nas.

Krzysztof Wąsowski, antyweb.pl, 29.04.13

Gramatyka

czasownik aspekt dokonany przechodni

formy alfabetycznie: nieupublicznieni; nieupublicznienia; nieupublicznienie; nieupublicznieniem; nieupublicznieniu; nieupubliczniona; nieupublicznioną; nieupublicznione; nieupublicznionego; nieupublicznionej; nieupublicznionemu; nieupubliczniony | pokaż wszystkie formy

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book