ebola

ebola (wirus)

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Mężczyzna zarażony ebolą, który przyszedł na izbę przyjęć szpitala w Dallas, informował personel, że właśnie przyjechał z Liberii. Dostał receptę na antybiotyki i wrócił do domu.

wyborcza.pl, 05.10.14

Szczepionki przeciw dwóm odmianom eboli podano ponad stu osobom w Ugandzie. Wyniki wskazują, że szczepionki są bezpieczne i wywołują wyraźną odpowiedź układu odpornościowego — donosi medyczny tygodnik The Lancet. Badacze podkreślają, że to na razie pierwsza faza badań, a zatem faktyczną skuteczność będzie można wykazać dopiero później. Ich zdaniem są to jednak obiecujące wyniki. Na razie na ebolę nie ma żadnego skutecznego leku ani szczepionki, choć trwają intensywne testy.

money.pl, 02.01.15

Od początku roku odnotowano ponad 100 ataków na terenowe ośrodki leczenia eboli i ich pracowników. W lutym zamachowcy spalili dwie kliniki Lekarzy bez Granic w prowincji Kiwu Północne, po czym organizacja zawiesiła działalność w tym regionie. W kwietniu napadnięto szpital w mieście Butembo i zabito kameruńskiego lekarza. 3 maja ofiarą napaści padł zespół grzebiący ofiarę eboli. Niedługo potem dwóch pacjentów zostało zabitych podczas ataku na klinikę w Katwa.

wyborcza.pl, 16.05.2019

Gramatyka

rzeczownik rodzaj żeński odmienny

formy alfabetycznie: ebol; ebola; ebolą; ebolach; ebolami; ebole; ebolę; eboli; ebolo; ebolom

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • klaskać — Odmiana: klaszcze czy klaska?
  • zuch — A dlaczego nie zuchowie?
  • strasznieStrasznie się cieszę — poprawne?

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book