viral

viral (świat Internetu)

Definicja

viral to nagranie wideo, zwykle krótkie, które bardzo szybko zyskuje popularność w Internecie, docierając do bardzo dużej liczby osób, ponieważ użytkownicy je sobie polecają i udostępniają (a potem też polecają je algorytmy poleceń w serwisach)

Wariant
  • (rzadziej) wiral
Poprawna polszczyzna cenne informacje, niespodzianki, haczyki
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Wideo, które w ekspresowym tempie rozeszło się w internecie, w rzeczywistości jest reklamą amerykańskiej marki odzieżowej (...), a dwudziestu nieznajomych to tak naprawdę aktorzy i modele. Można było się w sumie domyśleć.. Byli zbyt piękni, jak na „zwykłych” ludzi. Viralom po prostu nie należy ufać. W końcu charytatywnie nie kręci się piękna. Piękno się sprzedaje, mydląc przy tym oczy milionom ludzi, bo na samym You Tubie klip obejrzało ponad 24 miliony.

aktivist.pl, 13.03.14

Emily Ratajkowski w nowym tiktokowym nagraniu uczy fanów, jak poprawnie wymawiać jej nazwisko z polskim akcentem. Wideo szybko stało się viralem.
Modelka i aktorka polskiego pochodzenia pojawiła się w tiktokowym nagraniu z pokazu mody projektantki Tory Burch. Wideo powstało tuż przed wyjściem na wybieg, kiedy Ratajkowski siedzi na fotelu do makijażu i czeka na ostatnie poprawki, a przy okazji wyjaśnia, jak właściwie powinno się wymawiać jej nazwisko.

swipeto.pl, 16.02.2023

Gramatyka

rzeczownik rodzaj męskorzeczowy odmienny

formy alfabetycznie: viral; virala; viralach; viralami; virale; viralem; virali; viralom; viralowi; viralu; wiral; wirala | pokaż wszystkie formy

formy w tabelce: 

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book