showbiz

showbiz

Definicja

showbiz to potocznie, środowiskowo show-biznes

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Pod postem Wojewódzkiego, który udostępnił nagranie z najnowszego odcinka z Korwin-Piotrowską nie brakuje wielu komentarzy fanów, którzy przyznają, że ich rozmowa była świetna. „Genialny odcinek, rozmowa była świetna. Od razu wiedziałam, że nas wkręcacie”, „najlepszy odcinek ever. Przeintelektualna rozmowa dwóch najbardziej szczerych ludzi w dzisiejszym showbizie odsłaniająca prawdę i odpowiednie podejście do współczesnego świata i tego co się stało z postrzeganiem i podejściem do normalności. Wielki szacun i czapki z głów. Przywracanie wiarę w prawdę i brak strachu przed jej wyrażaniem pomimo wszystkiemu”, „najlepsza rozmowa ever” — pisali internauci.

radiozet.pl, 23.03.2022

– Uśmiałam się, jak zobaczyłam zdjęcia Marka Profusa w białych skarpetkach do mokasynów czy na przykład Jana Kulczyka na rowerze. To było fajne, bo nie skupiałam się tylko na celebrytach i na showbizie, starałam się iść trochę szerzej. I poznajdywałam takie kwiatuszki przeróżne, które znalazły się w książce. Myślę, że są też ważne dla definiowania lat 90. Jest to okres z jednej strony przerażający, bo było wtedy bardzo szaro, ale z drugiej strony chyba jeden z najpiękniejszych w polskiej historii. Niesłychanie dynamiczny, niesłychanie energetyczny, bardzo optymistyczny, bardzo pozytywny – mówi autorka.

newseria.pl, 21.05.2014

Gramatyka

rzeczownik rodzaj męskorzeczowy odmienny

formy w tabelce: 

formy alfabetycznie: showbiz; showbizach; showbizami; showbizem; showbizie; showbizom; showbizów; showbizowi; showbizu; showbizy

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book