słowo/obraz terytoria

słowo/obraz terytoria

Definicja

słowo/obraz terytoria to polskie wydawnictwo powstałe w 1995 roku, wydające teksty z dziedziny literatury pięknej, historii literatury, eseistyki, krytyki literackiej, filozofii, sztuki oraz nauk społecznych

Poprawna polszczyzna cenne informacje, niespodzianki, haczyki
O zapisie nazwy wydawnictwa Współczesna nazwa to:
O (nie)odmienności Nazwa wydawnictwa jest na tyle skomplikowana, że że jej odmiana sprawia niemałe kłopoty. Zwykle zatem

Pełna treść tego i 5324 pozostałych artykułów poprawnościowych dostępna w abonamencie.

W cenie jednej kawy na miesiąc.
sprawdź
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Europejskie Centrum Solidarności oraz wydawnictwo słowo/obraz terytoria zapraszają na spotkanie z Jackiem Friedrichem, które odbędzie się z okazji premiery książki Odbudowa Głównego Miasta w Gdańsku w latach 1945–1960.

terytoria.com.pl, 2015

— Wydawnictwo „słowo/obraz terytoria” ma poważne problemy, ale nie zniknie z rynku — zapewnia prezes oficyny Stanisław Rosiek, odpowiadając zaniepokojonym internautom. (...) Śmierć wydawnictwa ogłosili w serwisach społecznościowych internauci, reagując na informacje o upadłości układowej wydawnictwa. — To jest jakieś nieporozumienie. Będziemy nadal istnieć i wydawać książki. (...) Internauci pomylili upadłość układową z upadłością likwidacyjną. Nie zmierzamy w żadnym wypadku do likwidacji. Funkcjonujemy względnie stabilnie i normalnie, tak jak było przez ostatnie kilkanaście lat. Będziemy nadal prowadzić działalność wydawniczą.

tvn24.pl, 29.01.2013

Ciekawostki
Najdziwniejsza nazwa polskiego wydawnictwa Informacje poniższe uzyskaliśmy od prezesa i współzałożyciela wydawnictwa, Stanisława Rośka.
Na początku było słowo... a w zasadzie słowo/obraz. Stanisław Rosiek (polonista) i Janusz Grodzki (grafik) oddali w ten sposób w nazwie swoje zainteresowania. Wyrazy w niej były pisane małymi literami i tworzyły one na dobrą sprawę nie (...)

Pełna treść tej i 1578 pozostałych ciekawostek dostępna w abonamencie.

W cenie jednej kawy na miesiąc.
sprawdź
Gramatyka

frazem rzeczownikowy rodzaj nijaki nieodmienny

formy w tabelce: 

formy: słowo/obraz terytoria

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

  • trampek — Kłopoty z obuwiem
  • Sz. Pan — Poprawne użycie
  • bilard — Odmiana: bilardu czy bilarda?

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book