słowo/obraz terytoria

słowo/obraz terytoria

Definicja

słowo/obraz terytoria to polskie wydawnictwo powstałe w 1995 roku, wydające teksty z dziedziny literatury pięknej, historii literatury, eseistyki, krytyki literackiej, filozofii, sztuki oraz nauk społecznych

Poprawna polszczyzna cenne informacje, niespodzianki, haczyki
O zapisie nazwy wydawnictwa Współczesna nazwa to:
O (nie)odmienności Nazwa wydawnictwa jest na tyle skomplikowana, że że jej odmiana sprawia niemałe kłopoty. Zwykle zatem

Pełną treść widzą tylko abonenci Dobrego słownika.

Zyskaj dostęp do tej i 3277 pozostałych informacji poprawnościowych.
zamów
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Europejskie Centrum Solidarności oraz wydawnictwo słowo/obraz terytoria zapraszają na spotkanie z Jackiem Friedrichem, które odbędzie się z okazji premiery książki Odbudowa Głównego Miasta w Gdańsku w latach 1945–1960.

terytoria.com.pl, 2015

— Wydawnictwo „słowo/obraz terytoria” ma poważne problemy, ale nie zniknie z rynku — zapewnia prezes oficyny Stanisław Rosiek, odpowiadając zaniepokojonym internautom. (...) Śmierć wydawnictwa ogłosili w serwisach społecznościowych internauci, reagując na informacje o upadłości układowej wydawnictwa. — To jest jakieś nieporozumienie. Będziemy nadal istnieć i wydawać książki. (...) Internauci pomylili upadłość układową z upadłością likwidacyjną. Nie zmierzamy w żadnym wypadku do likwidacji. Funkcjonujemy względnie stabilnie i normalnie, tak jak było przez ostatnie kilkanaście lat. Będziemy nadal prowadzić działalność wydawniczą.

tvn24.pl, 29.01.2013

Ciekawostki
Najdziwniejsza nazwa polskiego wydawnictwa Informacje poniższe uzyskaliśmy od prezesa i współzałożyciela wydawnictwa, Stanisława Rośka.
Na początku było słowo... a w zasadzie słowo/obraz. Stanisław Rosiek (polonista) i Janusz Grodzki (grafik) oddali w ten sposób w nazwie swoje zainteresowania. Wyrazy w niej były pisane małymi literami i tworzyły one na dobrą sprawę nie (...)

Pełną treść widzą tylko abonenci Dobrego słownika.

Zyskaj dostęp do tej i 1252 pozostałych ciekawostek.
zamów
Pozostały pytania, wątpliwości językowe? A może brakuje Ci czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują użytkownicy pełnej wersji Dobrego słownika.
sprawdź pełną ofertę

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • rzep — Dawne rzepia, rzypienie i inne historie
  • Kielce — Pochodzenie nazwy Kielce
  • Lwów — Pochodzenie nazwy Lwów

Mogą Cię zainteresować również hasła