słowo/obraz terytoria

słowo/obraz terytoria

Definicja

słowo/obraz terytoria to polskie wydawnictwo powstałe w 1995 roku, wydające teksty z dziedziny literatury pięknej, historii literatury, eseistyki, krytyki literackiej, filozofii, sztuki oraz nauk społecznych

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Europejskie Centrum Solidarności oraz wydawnictwo słowo/obraz terytoria zapraszają na spotkanie z Jackiem Friedrichem, które odbędzie się z okazji premiery książki Odbudowa Głównego Miasta w Gdańsku w latach 1945–1960.

terytoria.com.pl, 2015

— Wydawnictwo „słowo/obraz terytoria” ma poważne problemy, ale nie zniknie z rynku — zapewnia prezes oficyny Stanisław Rosiek, odpowiadając zaniepokojonym internautom. (...) Śmierć wydawnictwa ogłosili w serwisach społecznościowych internauci, reagując na informacje o upadłości układowej wydawnictwa. — To jest jakieś nieporozumienie. Będziemy nadal istnieć i wydawać książki. (...) Internauci pomylili upadłość układową z upadłością likwidacyjną. Nie zmierzamy w żadnym wypadku do likwidacji. Funkcjonujemy względnie stabilnie i normalnie, tak jak było przez ostatnie kilkanaście lat. Będziemy nadal prowadzić działalność wydawniczą.

tvn24.pl, 29.01.2013

Ciekawostki
Najdziwniejsza nazwa polskiego wydawnictwa Informacje poniższe uzyskaliśmy od prezesa i współzałożyciela wydawnictwa, Stanisława Rośka.
Na początku było słowo... a w zasadzie słowo/obraz. Stanisław Rosiek (polonista) i Janusz Grodzki (grafik) oddali w ten sposób w nazwie swoje zainteresowania. Wyrazy w niej były pisane małymi literami i tworzyły one na dobrą sprawę nie (...)
Gramatyka

frazem rzeczownikowy rodzaj nijaki nieodmienny

formy w tabelce: 

formy: słowo/obraz terytoria

zgłoś poprawkę
Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • ambicja — Ambicje nadambitnych
  • krzywoprzysięgać — Czy można jednocześnie przysięgać dobrze i krzywoprzysięgać?
  • Osóbka-Morawski — Skąd człon Osóbka, skąd człon Morawski, czyli o pochodzeniu nazwiska

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book