jednoczasowy

1. jednoczasowy

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Teraz poszerzyliśmy repertuar o zabieg mastektomii, podczas którego od razu wykonywana jest rekonstrukcja usuniętej piersi. Takie jednoczasowe procedury są wciąż rzadkością w Polsce i przeprowadzane są tylko w nielicznych ośrodkach.

lancut.gada.pl, 8.04.2018

Istnieje pogląd, że u ok. 20% mężczyzn wytrysk nie jest jednoczasowy, to znaczy, że często nasienie wydziela się w czasie stosunku i w tych przypadkach stosunki przerywane są nieskuteczne.

NKJP: Michalina Wisłocka, Sztuka kochania, 1978

Amputując za pomocą cięcia kolistego jednoczasowego, przecina się pierwszym pociągiem noża wszystkie miękczyny aż do kości, małe pęczki mięsne pozostałe na kości przecina się wowtórnemi cięciami kolistemi, aby kość obnażyć do tyla, aby się pozostała dobra pokrywa dla kikuta.

Podręcznik dla lekarzy polowych. Z niemieckiego według Löfflera i Stromayera, 1863, s. 60

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy alfabetycznie: jednoczasowa; jednoczasową; jednoczasowe; jednoczasowego; jednoczasowej; jednoczasowemu; jednoczasowi; jednoczasowy; jednoczasowych; jednoczasowym; jednoczasowymi formy zaprzeczone: niejednoczasowa; niejednoczasową; niejednoczasowe; niejednoczasowego; niejednoczasowej; niejednoczasowemu; niejednoczasowi; niejednoczasowy; niejednoczasowych; niejednoczasowym; niejednoczasowymi

 1.1. jednoczasowo

Słownik synonimów tożsame znaczeniowo (zastępcze słowa)
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Dlatego gdy podchodzimy do małego wcześniaka, staramy się jednoczasowo wykonać jak najwięcej procedur medycznych, by mógł on jak najdłużej spokojnie odpoczywać.

NKJP: Dziennik Zachodni, 2009

Dla zminimalizowania cierpienia wynikającego z dokonywania odrębnych iniekcji domięśniowych zalecam podawać je z zachowaniem odpowiednich przedziałów czasowych (niejednoczasowo), co jak sądzę, może stanowić pewną uciążliwość (przede wszystkim dla pacjentów ambulatoryjnych).

Opinia konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie farmakologii klinicznej w sprawie podawania leków we wstrzyknięciach domięśniowych, oipipciechanow.com.pl

Gramatyka

przysłówek odprzymiotnikowy niestopniowalny

formy: jednoczasowo; niejednoczasowo

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book