gamingowy

gamingowy

Definicja

gamingowy to taki, który związany jest z grami, zwłaszcza komputerowymi; słowo nieco środowiskowe

Poprawna polszczyzna cenne informacje, niespodzianki, haczyki
Jeśli nie gamingowy, to jaki? Jeśli chodzi o relację gamingowego do możliwych polskich odpowiedników, to na ten temat piszemy w haśle growy.
Co do spolszczonej

Pełną treść widzą tylko abonenci Dobrego słownika.

Zyskaj dostęp do tej i 4004 pozostałych informacji poprawnościowych.
zamów
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Mówi się, że sprzęt gamingowy jest drogi, bo... jest gamingowy. I faktycznie często jest w tym dużo prawdy. Producenci instalują LED-owe oświetlenie, dodają kilka futurystycznych, agresywnych kształtów lub wzorków, a następnie wyciągają rękę po dwu-, a może nawet i trzykrotnie wyższą kwotę pieniędzy.

Tomasz Popielarczyk, antyweb.pl, 31.05.2017

Szef rządu zapowiedział rozwiązania korzystne dla producentów gier, m.in. ulgi podatkowe, jeśli gra będzie zawierała elementy kulturotwórcze, a także promocję gier przez PAIH.
— Zaprosiłem do KPRM wszystkich głównych przedstawicieli tej branży, żeby sprawdzić, jakie są potrzeby. Tam opracowaliśmy kilka głównych postulatów i kilka takich dodatkowych. (...) Obiecałem też, że na nasze zagraniczne podróże, spotkania będziemy zabierać delegacje sektora gamingowego, po to, żeby się promować za granicą — dodał premier.

300polityka.pl, 05.09.2018

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy alfabetycznie: gamingowa; gamingową; gamingowe; gamingowego; gamingowej; gamingowemu; gamingowi; gamingowy; gamingowych; gamingowym; gamingowymi; niegamingowa | pokaż wszystkie formy

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book