flipperowy

flipperowy (dot. gry)

Definicja

flipperowy to taki, który związany jest z flipperami

Słownik wyrazów bliskoznacznych podobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • pinballowy
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Punkty zdobyte w zgłoszonych turniejach wliczają się do światowego rankingu flipperowego WPPR, prowadzonego przez organizację IFPA (International Flipper Pinball Association). Byłem w lutym na turnieju w Szwajcarii, przyjechali na niego reprezentanci ośmiu europejskich państw i to nie było nic wyjątkowego. Znam takich, którzy latają na inne kontynenty, by wziąć udział w zawodach — opowiada Dziatkiewicz.

lovekrakow.pl, 17.03.2015

Nie wiem, jak Łukaszowi Dziatkiewiczowi udało się zaprosić Jersey Jacka na turniej flipperowy w Bytomiu, ale zdecydowanie była to jedna z największych niespodzianek w polskim flipperowym światku w ostatnich latach.
W każdym razie szef drugiego co do wielkości producenta flipperów z USA spędził w Polsce kilka owocnych dni, a oprócz Bytomia odwiedził także Katowice i Kraków.

flippery.com.pl, 09.12.2017

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy alfabetycznie: flipperowa; flipperową; flipperowe; flipperowego; flipperowej; flipperowemu; flipperowi; flipperowy; flipperowych; flipperowym; flipperowymi formy zaprzeczone: nieflipperowa; nieflipperową; nieflipperowe; nieflipperowego; nieflipperowej; nieflipperowemu; nieflipperowi; nieflipperowy; nieflipperowych; nieflipperowym; nieflipperowymi

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • E — Pochodzenie skrótu E
  • RAF — Pochodzenie słowa RAF
  • pierogarnia — Autorzy słowników pierogów nie jadają...

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book