covidowy

covidowy (np. pandemia)

Definicja

covidowy to taki, który związany jest z COVID-19

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napłynęły skargi i pytania od konsumentów dotyczące opłat pobieranych przez dentystów czy lekarzy w związku z koronawirusem. Zgodnie z informacją przekazywaną przez prywatne placówki medyczne opłaty te mają pokrywać koszty związane z zabezpieczeniem gabinetów przed wirusem, np. dodatkowe środki czystości, maseczki, fartuchy. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny przyjrzał się opłatom stosowanym w wybranych placówkach. Ponad 30% skontrolowanych stosował, tzw. opłaty covidowe za zapewnienie wymogów sanitarnych podczas świadczenia usług.

bielsko.info, 04.06.2020

Dziesiątki tysięcy ludzi nie mogą się leczyć, bo szpitale muszą mieć miejsce dla chorych covidowych. Część z nich z tego powodu umrze. Nie rozumiem, jak minister zdrowia i ci, co nad nim stoją, mogą jeszcze spoglądać w lustro.

wyborcza.pl, 14.12.2021

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy alfabetycznie: covidowa; covidową; covidowe; covidowego; covidowej; covidowemu; covidowi; covidowy; covidowych; covidowym; covidowymi formy zaprzeczone: niecovidowa; niecovidową; niecovidowe; niecovidowego; niecovidowej; niecovidowemu; niecovidowi; niecovidowy; niecovidowych; niecovidowym; niecovidowymi

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • przytomny — Jak przytomny z zaimkami chadzał, czyli o pochodzeniu, znaczeniu i rozwoju
  • krzywa Phillipsa — Pochodzenie nazwy krzywa Phillipsa
  • tlen — Skąd ta nazwa?

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book