ISIS

ISIS

Wariant
  • IS
  • ISIL
Słownik synonimów tożsame znaczeniowo (zastępcze słowa)
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Jeszcze przed tragicznymi, piątkowymi zamachami w Paryżu Amerykanie podjęli działania zmierzające do odcięcia ISIS od finansowania. Państwo Islamskie uznawane jest bowiem za najlepiej zorganizowaną strukturę terrorystyczną na świecie. Źródła dochodów czerpie z wielu różnych źródeł.

money.pl, 18.11.2015

Z kolei stały przedstawiciel Rosji w ONZ Witalij Czurkin powiedział dziennikarzom, że jego kraj chce zaostrzenia poprzedniej, lutowej rezolucji dotyczącej kwestii finansowania IS.
— Spora część aktywności Rosji wokół IS koncentruje się na odcięciu finansowania i konieczności uniemożliwienia Państwu Islamskiemu dostępu do międzynarodowych rynków finansowych i czerpania korzyści ze sprzedaży ropy naftowej — skomentowała Power. Jej zdaniem ważne jest, by zobowiązania te zostały przełożone na realne działania.

money.pl, 02.12.2015

ISIS opracowało nowy rodzaj uzbrojenia, który pozwala im zyskać sporą przewagę w walce. Terroryści wykorzystują bowiem drony, które faszerują ładunkami wybuchowymi, eksplodującymi po uderzeniu w cel. W ten sposób mogą atakować latającymi bombami dowolne miejsce, czyniąc ogromne zniszczenia.

technowinki.onet.pl, 23.12.2015

Gramatyka

rzeczownik rodzaj nijaki nieodmienny

formy w tabelce: 

formy: IS; ISIS

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • sztambuch — Pochodzenie wyrazu sztambuch
  • cyrylica — A na blogu
  • lubczyk — Pochodzenie słowa lubczyk i inne tajemnicze historie

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book