GOT

GOT

Definicja

GOT to skrótowo Górska Odznaka Turystyczna — jedna z najstarszych polskich odznak turystycznych, przyznawana w kilku kategoriach i stopniach najpierw przez PTT, a od 1951 roku przez PTTK jako wyróżnik poziomu umiejętności turystycznych oraz znawstwa gór

Reguły reguły językowe, zasady pisowni (nowe opracowanie z komentarzami)
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
6. GOT PTTK dużą w stopniu złotym zdobywa się przez odbycie dwóch regulaminowych wycieczek wielodniowych w kolejnych dwóch różnych grupach górskich z grup I–VI, z pominięciem grup wybranych przy zdobywaniu GOT PTTK w stopniach dużych brązowym i srebrnym.
Dodatkowo należy zdobyć co najmniej 150 punktów na wycieczkach wybranych ze spisu „Tras punktowanych do GOT PTTK” w polskich Tatrach i na Podtatrzu, w tym co najmniej 60 punktów w Tatrach Zachodnich, co najmniej 60 punktów w Tatrach Wysokich i co najmniej 30 punktów na Podtatrzu.

Regulamin Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK, 2014, ktg.hg.pl

Jak już wspomniano, idea osobnej odznaki dla letniej turystyki górskiej nurtowała środowisko działaczy PTT zarówno w terenie, jak i we władzach naczelnych Towarzystwa. (...) Wystąpienie to było punktem początkowym 50-letniej historii GOT-u.

Wiesław A. Wójcik, Geneza i rozwój Górskiej Odznaki Turystycznej w Polskim Towarzystwie Tatrzańskim, Wierchy 54, 1985, s. 144

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • Książ — O problemach z przymiotnikiem od Książ
  • od — Buty od Prady, czyli od z nazwą firmy, projektanta itp.
  • noga — Na nogach po Małopolsce

Ciekawostki

  • siema — Pochodzenie wyrazu siema
  • młodogramatyk — Historia i pochodzenie nazwy młodogramatycy
  • Zasadne — Zasadne pytania o Zasadne

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book