Django

1. Django (inform.)

Definicja

Django to webowy framework wysokiego poziomu napisany w Pythonie, służący pisaniu szybko rozwijających się serwisów i aplikacji

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Pamiętaj, że nie musisz używać systemu szablonów Django, jeśli preferujesz inny. Choć system szablonów Django jest dobrze zintegrowany z warstwą modelu Django, nic nie zmusza Cię do jego stosowania. Nikt nie zmusza Cię też do stosowania systemu ORM wbudowanego w Django. Możesz wykorzystać inny mechanizm warstwy abstrakcji bazodanowej, czytać dane z plików XML, czytać dane z plików tekstowych lub robić cokolwiek innego. Każdy element Django — modele, widoki i szablony — jest mocno odseparowany od pozostałych elementów.

django.pl, 22.04.15

2. Django (imię)

Definicja

Django to obce imię męskie

Reguły reguły językowe, zasady pisowni (nowe opracowanie z komentarzami)

 2.1. Django (film)

Definicja

Django to tytułowy bohater filmu Quentina Tarantina z 2012 roku, czarnoskóry niewolnik (grany przez Jamiego Foxxa), który wraz z łowcą nagród Schultzem (w tej roli Christoph Waltz) wyrusza, aby odnaleźć żonę

Reguły reguły językowe, zasady pisowni (nowe opracowanie z komentarzami)
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Quentin Tarantino, po dalekowschodnim „Kill Billu” i wojennych „Bękartach wojny”, wziął na warsztat westerny. „Django” to hołd dla kolejnego gatunku kina, w którym reżyser bawi się konwencją i wielokrotnie puszcza oko do widza. Pomimo zmiany dekoracji, to jednak wciąż stary, dobry Tarantino — dialogi, postacie i przemoc w rozpoznawalnym stylu.

Kamil Sikora, natemat.pl, 19.01.13

To między Stephenem a Django dochodzi do ostatecznej rozgrywki, która jest stosunkowo abstrakcyjna. Wiemy doskonale, że choć Tarantino stara się zachować realizm, rezygnuje z niego dla widowiskowości.

Kamil Sikora, natemat.pl, 19.01.13

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • Pontanus — Niejednemu pisarzowi Pontanus
  • E — Pochodzenie skrótu E
  • słowo — Długie słowa

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book