Charbel

1. Charbel (imię)

Definicja

Charbel to obce imię męskie

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Tej nocy zaryzykuje reputację ojca, by uratować honor szefa. Zastawi rodzinne pieniądze, mimo że nie uprzedził o tym żony. Jeżeli mu się nie powiedzie, będzie zmuszony przyjąć projekt Charbela Kassisa i pracować, zaprzeczając swoim najgłębszym przekonaniom.

Jacques Neirynck, Przepis na nieśmiertelność, 2008, s. 67

Gramatyka

rzeczownik rodzaj męskoosobowy odmienny

formy w tabelce: 

formy alfabetycznie: Charbel; Charbela; Charbelach; Charbelami; Charbelem; Charbelom; Charbelów; Charbelowi; Charbelowie; Charbelu

 1.1. Święty Charbel

Wariant
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Do Farayi, górskiego miasteczka zamieszkanego głównie przez chrześcijan w libańskim regionie Kasarwan, przywieziono 40-tonową statuę św. Charbela. W celu przetransportowania jej potrzeba było wprowadzenia szczególnych ograniczeń ruchu na niektórych odcinkach autostrady prowadzącej do miejscowości.

deon.pl, 25.08.2017

Po odbyciu studiów teologicznych w klasztorze w Kfifan i otrzymaniu święceń kapłańskich wrócił do klasztoru św. Marona, gdzie przebywał do 1875 roku. W tym też roku ojciec Szarbel przeniósł się do znajdującej się w pobliżu klasztoru pustelni pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła. Żyjąc w odosobnieniu prowadził niezwykle ascetyczny tryb życia, poszcząc i umartwiając się, większość czasu spędzając na modlitwie i praktykach religijnych. W pustelni spędził ostatnie 23 lata swego życia.

odnowa.jezuici.pl, 28.10.2017

Gramatyka

frazem rzeczownikowy rodzaj męskoosobowy odmienny

formy w tabelce: 

formy alfabetycznie: Świętego Charbela; Świętemu Charbelowi; Święty Charbel; Święty Charbelu; Świętym Charbelem; Świętym Charbelu

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book