wolnostojący

wolnostojący

Wariant
  • wolno stojący
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Szkoda tylko, że orzeczenia (...) zacierają różnicę pomiędzy zabudową wolnostojącą a bliźniaczą i szeregową — sprawiając, że wszystko staje się względne i przestaje być zdroworozsądkowe.
Wg mnie możliwość „obejścia budynku”, czyli dostęp do każdej ze ścian, a więc odsunięcie budynku od innych obiektów budowlanych i nieprzyleganie — powinno pozostać kluczowe i rozpoznawalne dla budynku wolnostojącego. Orzecznictwo jednak lawinowo zaburza tę logikę i nic już nie jest jednoznaczne. Praca w takich warunkach jest coraz trudniejsza.

komentarz do wpisu na blogu, archiprawnie.pl, 22.03.2021

Mam w związku z tym pytanie do mądrych ludzi: o ile muszę przesunąć podpory wiatki od domu, żeby to był wolno stojący obiekt? Miejsca za dużo nie mam, więc każdy centymetr się liczy. I wiedza, czy wystarczy 2 cm, jest istotna. Na odpowiedź w tej sprawie w urzędzie nie mam co liczyć.

forum.muratordom.pl, 30.08.2007

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy alfabetycznie: wolnostojąca; wolnostojącą; wolnostojące; wolnostojącego; wolnostojącej; wolnostojącemu; wolnostojący; wolnostojących; wolnostojącym; wolnostojącymi formy zaprzeczone: niewolnostojąca; niewolnostojącą; niewolnostojące; niewolnostojącego; niewolnostojącej; niewolnostojącemu; niewolnostojący; niewolnostojących; niewolnostojącym; niewolnostojącymi

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • dżin — O wariancie dżyn
  • zemsta — Zemsta jest rozkoszą bogów?
  • JezuJezus to przekleństwo

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book