przydaś

przydaś

Definicja

przydasie to rzeczy, o których sądzimy, że mogą się nam przydać; słowo potoczne

Słownik wyrazów bliskoznacznych podobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • drobiazg; gadżet; rekwizyt; rupieć
  • potocznie:dynks
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Dziś prezentujemy Wam 9 niezbędnych przydasi dla miłośników legalnych ziółek i przypraw. Jeżeli któryś z nich przypadnie Wam do gustu i zapragniecie mieć taki w swojej kuchni, wystarczy kliknąć na zdjęcie, aby przeniosło Was do miejsca, gdzie możecie stać się właścicielami takiego przydasia.

homemag.eu, 16.10.2017

(...) Weź je do ręki i zadaj sobie pytanie: „Czy gdybym przeprowadzała się do nowego mieszkania, to wzięłabym je ze sobą?”. Eeeee, a no nie, bo są nie w moim stylu.
Gdy zaczynałam pisać tego posta, nie spodziewałam się, że lada dzień będę mogła sobie rzeczywiście zadać to pytanie, bo wtedy przeprowadzka była tylko marzeniem :)
Przeglądałam więc szafki w kuchni, łazience, u dzieci i brałam do ręki te wszystkie przydasie, zadając sobie to właśnie pytanie. I wiecie co, większość rzeczy nie przechodziła tego testu pozytywnie. Powoli porządkowałam przestrzeń wokół siebie, a co najlepsze wcale nie tęsknię za tymi przedmiotami. Jedyne, z czym miałam problem, to co z nimi zrobić. Bo, ok, już wiem, że nie chcę tych kubeczków, ale mam je wyrzucić? Bez sensu, przecież są nowe i nieużywane. A te ubrania? Niektóre nawet z metkami.

tutajmamy.blogspot.com, 03.07.2015

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

  • ucho — O odmianie
  • co — Interpunkcja: o przecinku przed takim co
  • tanicznyTaniczny, czy to poprawne słowo?

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book