implementacja

1. implementacja (prawo)

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
W nawiązaniu do powyższych unormowań „ustawy Buttiglione” wyróżnia się w literaturze przedmiotu cztery zasadnicze sposoby implementacji norm europejskich do włoskiego porządku krajowego: implementację za pomocą dekretów z mocą ustawy (decreto legislativo), implementację bezpośrednią, implementację przy użyciu rozporządzeń i innych aktów administracyjnych oraz implementację z zastosowaniem rozporządzeń tymczasowych z mocą ustawy (decretolegge) i w trybie pilnym.

Kamila Doktór-Bindas, Implementacja prawa Unii Europejskiej we Włoszech w kontekście zmian wprowadzonych przez Traktat z Lizbony, „Toruńskie Studia Polsko-Włoskie” 2012, t. 8, s. 35

2. implementacja (inform.)

Słownik wyrazów bliskoznacznych podobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • wdrożenie; zastosowanie
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Świadczy on o umiejętnościach programistycznych związanych z programowaniem w języku Python oraz o znajomości koncepcji programowania komputerowego, składni i semantyki języka Python, a także umiejętności rozwiązywania typowych wyzwań związanych z implementacją za pomocą standardowej biblioteki Python (PSL — Python Standard Library).

zs3wiskitki.pl, 5.10.2020

Implementacja przez atrybut interfejsu SupportedValuesAttribute wskazuje, że wartość atrybutu nie jest związana z określonym żądaniem lub stanem, ale określa potencjalne możliwości usługi.

Java. Techniki zaawansowane. Wydanie IX, 2003, s. 604

3. implementacja (np. 1.2 na iOS)

Słownik wyrazów bliskoznacznych podobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • wersja
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Lata 90. ubiegłego wieku to czasy DOS i Windows. Mieszkam i pracuję w Niemczech. Amiga jest jeszcze obecna na rynku i ja nadal dzielnie podążam obranym przed laty kierunkiem, wspomagając ją tym, co był w stanie wytworzyć samodzielny programista. Jednakże poziom jakościowy programów w implementacji na DOS czy Windows wymagał już nieco innego podejścia do procesu tworzenia oprogramowania — pojedynczy programista nie był w stanie stworzyć czegoś przebojowego, pracując samodzielnie

pixelpost.pl, 6.05.2021

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź ofertę

Często sprawdzane

Ciekawostki

  • CC — Pochodzenie skrótu CC
  • alleluja — Pochodzenie słowa alleluja
  • rezurekcjaRezurekcja — pochodzenie słowa

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book