fashionistka

fashionistka

Definicja

fashionistka to miłośniczka mody ubraniowej, śledząca obowiązujące trendy, dbająca o to, żeby w jej szafie znajdowały się modne ubrania, buty i dodatki, często też publikująca zdjęcia w Internecie (np. na swoim blogu)

Słownik wyrazów bliskoznacznych podobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • blogerka modowa; modnisia; trendsetterka
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Gospodynie domowe są dziś w defensywie — przytłoczone i lekceważone przez agresywne środowiska kobiet biznesu, niezależnych hedonistek, fashionistek i skupionych na lansowaniu się intelektualistek. Nie ma wątpliwości, że grupy te usiłują wyprzeć gospodynie domowe z telewizyjnych reklam oraz innych ważnych sfer życia, a w przyszłości być może doprowadzić do zupełnej eliminacji tego środowiska. (...) Po wnikliwych badaniach firma PBS DGA ustaliła, że reklamy należy kierować przede wszystkim do czterech typów Polek: pracującej matki Polki, dojrzałej bizneswoman, aspirującej fashionistki i niezależnej hedonistki.

NKJP: Polityka, 2009

Jeśli twój blog jest jedną z kolejnych szafiarskich stron, nie licz na rychłą karierę. Rynek nasycił się fashionistkami, które pokazują swoje stylizacje. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz się wyróżniać. Najtrudniejszą rzeczą jest pokazanie własnego punktu widzenia, ale to właśnie ta odrębność sprawia, że blog staje się atrakcyjny.

boska.pl, 09.07.14

Gramatyka

rzeczownik rodzaj żeński odmienny

formy w tabelce: 

formy alfabetycznie: fashionistce; fashionistek; fashionistka; fashionistką; fashionistkach; fashionistkami; fashionistkę; fashionistki; fashionistko; fashionistkom

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book