Definicja

Golden State Warriors to klub koszykarski z Oakland, grający w NBA

Słownik synonimów tożsame znaczeniowo (zastępcze słowa)
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Golden State Warriors jeszcze nigdy nie mieli tak dobrego sezonu. Stephen Curry i spółka wygrali w sobotę z Milwaukee Bucks 108:95 i w ten sposób zapewnili sobie awans do play-offów z pierwszego miejsca w Konferencji Zachodniej. (...) To na pewno nie jest ostatnie słowo powiedziane przez Warriors w tym sezonie. Są faworytem do wygrania tytułu, a jeszcze zanim to nastąpi, może się okazać, że nagrodę MVP (dla najlepszego gracza) otrzyma Curry.

sport.tvn24.pl, 29.03.15

Warriors pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans po dogrywce 123:119. Po trzech kwartach goście przegrywali różnicą 20 punktów, aby w czwartej wyrównać stan rywalizacji i doprowadzić do dogrywki. Bohaterem gości był Stephen Curry, który w sumie zdobył 40 punktów.