Cam

Cam (rzeka)

Definicja

Cam to rzeka w Anglii o długości ok. 70 kilometrów, płynąca od Ashwell na północny wschód, przez Cambridge i wpadająca do Great Ouse; w Cambridge rzeka przepływa malowniczo przy budynkach kilku wydziałów uniwersyteckich, dużą atrakcję turystyczną stanowi też wiele mostów na niej w tym mieście

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Płótno przedstawia kolorową panoramę angielskiego miasta Cambridge, widzianego oczami młodzieży. Wyróżniają się na nim budynki uniwersyteckie. Nie może być jednak inaczej, skoro Cambridge jest siedzibą najstarszego w Wielkiej Brytanii uniwersytetu. Na płótnie można zobaczyć także m.in.: typowy angielski deszcz, kolorową tęczę, ogród botaniczny, przedstawicieli chóru ubranych w charakterystyczne stroje, ogromne targowisko, a także stary drewniany most Queens Bridge, rozpostarty na rzece Cam, po której pływają łodzie.
(...) Oprócz uczelni miasto słynie także z chóru, którego koncert kolęd każdego roku we wigilię transmitowany jest przez stację BBC na cały świat. Jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Cambridge jest rzeka Cam, nad którą po deszczu niekiedy można zobaczyć nawet podwójną tęczę. W wolne dni rzeka zapełnia się łódkami. Wszyscy płyną nimi na piknik poza miasto.

NKJP: Dziennik Polski, 2003

Pozostały pytania, wątpliwości językowe? A może brakuje Ci czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują użytkownicy pełnej wersji Dobrego słownika.
sprawdź pełną ofertę

Często sprawdzane

  • informacja — Łączliwość informacji
  • tj. — Przecinek przed i po tj.
  • zgromadzić — Czy czasownik zgromadzić się ma liczbę pojedynczą?

Ciekawostki

  • rzeczownik — O odmianie rzeczowników na blogu
  • Osóbka-Morawski — Skąd człon Osóbka, skąd człon Morawski, czyli o pochodzeniu nazwiska
  • nieruchawy — A dawniej był i ruchawy

Mogą Cię zainteresować również hasła