swingers

swingers (osoba)

Definicja

swingersi to osoby, które mają stałych partnerów seksualnych, ale wymieniają się nimi z innymi osobami, zwykle w tym samym miejscu i czasie, co czasem oznacza seks grupowy z nieznanymi osobami

Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
I podczas gdy polska społeczność swingersów zdaje się rozwijać wciąż jakby we wstydliwym podziemiu, jej odpowiednik w USA stanowi już prawdziwe poważną instytucję. Do swojej dyspozycji swingersi mają w tym kraju stowarzyszenie NASCA, które patronuje klubom, imprezom, usługom i innym aktywnościom związanym ze swingowaniem. NASCA udostępnia informacje o takim stylu życia, a także adresowanych do swingersów biurach podróży, przedsiębiorstwach dostarczających seks zabawki i świadczących rozmaite, inne usługi.

Daria Kruk, logo24.pl, 28.04.2017

Podstawowym błędem początkujących par jest przekonanie, że skoro już jesteście w klubie dla swingersów, to choćby nie wiadomo co — powinniście z kimś się bawić. Nic bardziej mylnego. Odmowa to Wasze prawo — jeżeli nikt Wam nie przypadł do gustu, to kto Was zmusza do oddawania się wbrew Waszej woli? Wasze ciało, Wasza świątynia.

swingwithme.pl, 20.03.2017

Demczuk tłumaczy, że badacze nie mają jednoznacznej opinii dotyczącej wpływu bycia swingersem na trwałość związku, ponieważ istniejące wyniki badań niejednokrotnie zaprzeczają sobie. — Nie da się jednak uniknąć refleksji, że aktywność ta, która w zamyśle ma przyczynić się do ożywienia relacji, niesie ze sobą wiele zagrożeń dla związku. Także jeśli decyzja o podjęciu tego typu zachowań nie jest objęta dokładnym jej przemyśleniem zarówno wspólnie, jak i indywidualnie przez partnerów, to może się ona przyczynić do kryzysu, a nawet rozpadu relacji.

Ewa Podsiadły-Natorska, kobieta.wp.pl, 04.03.2019

Gramatyka

rzeczownik rodzaj męskoosobowy odmienny

formy w tabelce: 

formy alfabetycznie: swingers; swingersa; swingersach; swingersami; swingersem; swingersi; swingersie; swingersom; swingersów; swingersowi; swingersy

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

  • performans — Jakie spolszczenie: performans czy performens
  • Dauha — Jak zapisywać nazwę stolicy Kataru
  • offON/OFF — po polsku czy po angielsku?

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book