hi-end

hi-end

Definicja

hi-end to określenie produktów luksusowych o najwyższej jakości przeznaczonych dla najbogatszych klientów; pierwotnie związane ono było ze sprzętem audio, ale obecnie dotyczy sprzętu elektronicznego domowego użytku, ubrań itp.

Wariant
  • (rzadziej) high-end
Poprawna polszczyzna cenne informacje, niespodzianki, haczyki
Językowy hi-end to nie jest... Określenia hi-end i hi-endowy stały się na tyle częste, że umieściliśmy je jako hasła w Dobrym słowniku. Jednak przegląd tekstów (także umieszczonych w hasłach przykładów) każe się zastanowić, czy...

Pełna treść tego i 5321 pozostałych artykułów poprawnościowych dostępna w abonamencie.

W cenie jednej kawy na miesiąc.
sprawdź
Słownik synonimów tożsame znaczeniowo (zastępcze słowa)
Słownik wyrazów bliskoznacznych podobne znaczeniowo (lepsze odpowiedniki lub zapomniane słowa)
  • bajeczny; drogocenny; ekskluzywny; elegancki; elitarny; luksusowy; markowy; najwyższej jakości; pierwszej klasy; pierwszorzędny; pięciogwiazdkowy; przedni; reprezentacyjny; stylowy; topowy; wyrafinowany; wysokiej klasy; z najwyższej półki
  • potocznie:wypasiony
Przykłady użycia autentyczne, starannie wybrane, zobacz też na blogu
Firma Focusrite bardzo umiejętnie wpasowała się w potrzeby rynku, oferując nie tylko tanie produkty dla domowych studiów, ale z dużym sukcesem kontynuując produkcję sprzętu hi-end ze znakomitymi interfejsami Thunderbolt, FireWire i RedNet oraz legendarnymi urządzeniami z serii ISA.

eis.com.pl, 27.06.2016

Dzisiaj ja pochwalę się swoimi zakupami (sklep Facetaria). Może nie są to towary hi-end, ale dla mnie przyjemnie wydane pieniążki. Maszynka do golenia Muhle R89.

brzytwa.org, 22.05.2013

Dallas żyje na Alasce i regularnie bierze udział w legendarnym wyścigu Iditarod, będąc jego czterokrotnym zwycięzcą. (...) Nasza przyjacielska współpraca zaowocowała wytworzeniem nowego high-end produktu dla prawdziwych koneserów. Podstawą nowego ubrania jest funkcjonalny prosty krój, który umożliwia psom swobodę ruchów w pełnym zasięgu przednich i tylnych kończyn.

non-stopdogwear.pl, 11.03.2017

Gramatyka

przymiotnik niestopniowalny

formy: hi-end

Pozostały wątpliwości? Brakuje czegoś w haśle?
Zobacz, co zyskują abonenci Dobrego słownika.
Sprawdź

Często sprawdzane

Ciekawostki

Mogą Cię zainteresować również hasła

newsy, porady + e-book